itf@taekwon-do.uz
+998 (71) 290-22-04

VI чи Жахон Кубоги 28.11-01.12.2019 Беларус

VI чи Жахон Кубоги 28.11-01.12.2019 Беларус

VI чи Жахон Кубоги 28.11-01.12.2019 Беларус

  • 03 Дек 2019

 

Жорий йилнинг 28 ноябрь - 01 декабрь кунлари Белоруссиянинг Минск шаҳрида таэквондо ИТФ бўйича ёшлар, ўсмирлар ва катталар ўртасида VI Жаҳон кубоги мусобақаси бўлиб ўтди.

Мазкур мусобақада Ўзбекистон таэквондо ИТФ Миллий ассоциасияси раҳбари Лазиз Хасанов бошчилигидаги 65 нафар спортчимиз юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди. Ушбу нуфузли мусобақада ҳакамларимиздан Убайд Мукаррамов, Зуҳра Эргашева, Рустам Тўйчиев ва Раҳима Рўзиева ҳам иштирок этди.

Якунда умумжамоа ҳисобида 2-ўринни эгалланди.

Золото

1. Саидов Беҳруз 92 кг вазнда (18-39 ёш)

2. Ким Евгений 50 кг (14-15 ёш)

3. Шарипова Севинч 65 кг (14-15 ёш.

4. Баҳодиров Баҳодир 26 кг ( 9-10 ёш)

5. Сатторова Дурдона 29 кг (9-10 ёш)

6. Рауфов Темур 26 кг (7-8 ёш)

7. Анваров Шоҳжаҳон 32 кг (7-8 ёш)

8. Жаҳонова Рухсора 23 кг (7-8 ёш)

9. Насриддинова Чарос 32 кг (7-8 ёш)

10. Ли Владимир (11-13 ёш)

11. Четвериков Александр +60 (11-13 ёш)

12. Ан Артур 35 кг (9-10 ёш)

13. Пак Александр 23 кг (7-8 ёш)

14. Тегай Валерий 20 кг (7-8 ёш)

15. Эркинов Элёр 23 кг (7-8 ёш)

16. Кузнецова Мария +40 кг (9-10 ёш)

Серебро

1. Абдуллажонов Аббосжон 52 кг (18-39 ёш)

2. Низомов Самандар 51 кг (16-17 ёш)

3. Тўраева Хуршидабону 50 кг (14-15 ёш)

4. Воҳидов Мироншоҳ 35 кг ( 11-13 ёш)

5. Нарзиев Иброҳим 23 кг (7-8 ёш)

6. Насриддинова Чарос (7-8 ёш )

7. Тегай Валерий (7-8 ёш)

8. Ким Никита 26 кг (7-8 ёш)

9. Ли Владимир 40 кг (11-13 ёш)

10. Тошпўлатова Оиша 45 кг (11-13 ёш)

Бронза 

1. Богданова Александра 51 кг (16-17 ёш)

2. Ўрмонова Маликахон 47 кг (18-39 ёш)

3. Пак Владислав (14-15 ёш)

4. Султонбеков Рамзбек 35 кг (11-13 ёш )

5. Дай Лун +60 кг (11-13 ёш)

6. Ҳасанова Паризода 23 кг (7-8ёш)

7. Эргашева Интизор 23 кг (7-8 ёш)

8. Мавлонова Зебинисо 57 кг (16-17 ёш)

9. Асланов Парвез 55 кг (11-13 ёш)

10. Ғуломов Миршод 51 кг (16-17 ёш)

11. Зарифбоев Хасан тул (14-15ёш)

12. Ҳожиқурбонов Сардор тул (9-10 ёш)

13. Шукуржонов Отабек 35 кг ( 11-13 ёш)

14. Мустафоев Шаҳзодбек 64 кг (18-39 ёш)

15. Четвериков Александр (11-13 ёш)

Командный спарринг 18-39 лет

1. Саидов Беҳруз

2. Тоғаймуродов Жавоҳир

3. Мустафоев Шаҳзодбек

4. Муродуллаев Шерзоджон

5. Акрамов Маҳмуд

6. Худойбердиев Валижон

Командный спарринг 15-16 лет

1. Ғайбуллаев Фирдавс

2. Холмуродов Муҳаммаджон

3. Ризаев Асадбек

4. Шониёзов Беҳруз

5. Эркаев Нурбек

6. Омонов Умиджон

Командный  спарринг 11-13 лет


1. Пак Вадим

2. Кан Максим

3. Нам Сергей

4. Ачилов Никита

5. Қаршибоев Бексултон

6. Султонбеков Рамзбек